وب سایت حاج موسی محمدی جوانترین خیر
حاج موسی در رادیو معارف PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
جمعه ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۰۳

برنامه شبستان در رادیو معارف میزبان یکی از خیّرین کمیته امداد امام خمینی (ره) شد.

 

Shabestan

 

جنگ معارفی شبانه “شبستان” که با هدف ایجاد فضای شاد معنوی هر شب از رادیو معارف پخش می‌شود؛ در برنامه پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۳ میزبان یکی از خیرین در کمیته امداد خمینی (ره) شد. موسی محمدی ساکن روستای گیسک از توابع زرند استان کرمان می‌باشد که زمانی خود از مددجویان کمیته امداد بوده اما اکنون به عنوان مددکار، خیّر و واقف در کمیته امداد خمینی (ره) مشغول بکار است. لازم به ذکر است که وی در حال حاضر همراه و همدل جمعی از معلولین به مراقبت و نگهداری از این افراد می‌پردازد. برنامه “شبستان” کاری از گروه معارف و جامعه با هدف یادآوری فضائل شب و مناجات شبانه، هر شب ساعت ۲۳:۱۵ درهای رواق‌های مناجات را به روی شب بیداران می‌گشاید. علاقه‌مندان برای دریافت برنامه می‌توانند به صفحه اختصاصی “شبستان” در سایت رادیو معارف مراجعه نمایند.

آخرین به روز رسانی در جمعه ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۰۹
 
چهار ده رمز موفقیت درکسب و کار حلال PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
دوشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۴

کارآفرین نمونه کشوری حاج موسی محمدی مدد جویی که مددکار شد و فقر را شرمنده کرد در آئین تجلیل ازکارآفرینان کمیته امداد رفسنجان به عنوان سخنران ویژه به تحول بوجود آمده در زندگی خود اشاره نمود و با بیان چگونگی کار آفرین شدن و انتخاب بعنوان کارآفرین نمونه کشوری مطالبی را بیان نمود.

2
کارآفرین نمونه کشوری در باره نحوه کارآفرینی خود گفت : در روستایی که زندگی می کردم در اوج فقر تنها دو خانوار زندگی می کردند من از فروش یک بسته آدامس آغاز کردم و امروز به یک کارآفرین نمونه تبدیل شدم و این جز با تلاش و همت و پشتکار و امید به آینده و استفاده از فرصتها ست .
حاج موسی محمدی افزود : اگر من روزی دچار فقر بودم و بسیار بیچاره بودم امروز توانسته ام با همت و تلاش و پشتکار و با کارآفرینی و ایجاد کسب و کار برای افراد معلول و درمانده و … جایزه و تندیس صلح و دوستی سازمان ملل و هلال احمر را کسب کنم.

IMG_4797
موسی محمدی خاطرنشان کرد : من جوانترین واقف و کارآفرین برتر جشنواره کارآفرینی کشور و کارآفرین برتر اجتماعی کشور هستم و در زندگی تان خدار را فراموش نکنید وبه دیگران رحم کنید تا خداوند به شما رحم کند که بسیاری از گره های زندگی با توجه به اقشار آسیب پذیر باز می شود.

IMG_4783
این کارآفرین برتر کشوری گفت : امروز در رأس نظام مقدس جمهوری اسلامی شخصی قرار دارد که با تدبیر و درایت خاص، امت اسلامی را پیش می برد.
وی تصریح کرد : دغدغه مقام معظم رهبری اقتصاد و عزم ملی همراه با فرهنگ است لذا در سال فرهنگ و در زمینه کارآفرینی بایستی فکرها عوض شوند.
موسی محمدی خاطرنشان کررد : برای کسب و کار حلال ۱۴ رمز موفقیت وجود دارد و برخی از آنها مهارت، استفاده از فرصت ها، احساس نیاز، عشق به کار، ارتباطات اجتماعی، خلاقیت و ابتکار و قناعت را می توان نام برد.

آخرین به روز رسانی در جمعه ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۱۰
 
حاج موسی به کمپین عشاق محمد (ص) پیوست PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۵

حاج موسی به کمپین عشاق محمد (ص) پیوست

 
نامه حاج موسی محمدی به ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۵

باسمه تعالی

«فرد حسود هیچ وقت کار آِفرین نمی شود.»

پیشنهاد کارآفرین رتبه اول کشوری به جناب آقای دکتر روحانی و دولت محترم ایشان به مناسبت روز کارمند

موضوع پیشنهاد: کوچک شدن دولت بزرگ شدن مردم با ایجاد تغییرکارمندی به مدیرت کارآفرینی

با سلام خدمت ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی؛

با عنایت به اینکه اینجانب روزی مددجوی تحت پوشش کمیته امداد بوده و سپس کارمند و هم اکنون کارآفرین نمونه کشوری شده ام و با موانع و مشکلاتی در این مسیر مواجه بودم که اگر این موانع برطرف شود بسیاری از استعدادهای بالقوه کارمندان می تواند نقش به سزایی در اشتغال کشورمان ایفا کند. از آنجایی که در حال حاضر در حال تحریم به سر می بریم و امروز بهترین راه مبارزه با تحریم ها و استکبار جهانی این است که ظرفیت های درونی مردم را باور کنیم و دولت نیز وظیفه دارد امید و انگیزه و خودباوری در افراد ایجاد نماید تا بتوانیم کشور را بی نیاز کنیم و از طرفی بزرگترین دغدغه مقام معظم رهبری در خلق حماسه اقتصادی همین است. همان گونه که در جنگ هشت ساله همه مردم ایران کمک کرده اند و نقش کارمندان و کارگران دولتی در جنگ نقش موثری بود و اگر امروز نیز در بین کارمندان دولت انسان های عاشق خدمت به مردم و دارای نیت پاک به آنها بها داده شود مطمئن باشید بسیاری از استعدادها به سمت این حماسه اقتصادی سوق داده خواهد شد. و دولت جهت تشویق و ترغیب کارمندان کارآفرین اعلام نماید اگر کارمندی حداقل چهارده نفر را مشغول به کار نماید و طبق قانون کار حقوق آنان را پرداخت و بیمه آنها را پرداخت نماید نه تنها آن اداره مانع کار او نخواهد شد بلکه آن کارمند را مامور به خدمت از اداره مربوطه به محل کارآفرینی اش اعزام نماید. چون در ادارات ما تورم نیروی انسانی و فوری پیدا می شود و در سالهای اخیر بسیاری از ادارات استخدام های بی رویه ای صورت گرفته است که در بعضی از ادارات پرسنل ها در آن اداره چهار برابر افزایش یافت. در صورتی که هیچ گونه ماموریت جدیدی به آن اداره افزوده نگردیده است و این بزرگترین ضربه به نظام و مردم است. چون باید از بودجه عمومی دولت استفاده کند تا حقوق آنها پرداخت گردد. تجربیات حقیر نشان می دهد که یک کارمند به دلایل زیر می تواند یک کارآفرین موفق گردد:

  1. به دلیل اینکه چون کارمند اداره دیپلماسی یک اداره و شفاف سازی مالی را خوب می فهمد و در طول محیط کارمندی این را تجربه کرده است و تجربه دارد و این تجربه نقش به سزایی در ایجاد موفقیت کارآفرینی دارد و بسیاری از کسانی که در کسب و کارشان شکست می خورند شفاف سازی مالی قلب شرکت را مواظبت نمی کنند.
  2. کارمندان برای شروع کار خود صفر کیلومتر نیستند . حداقل برای یک کار یک سهم آورده ای دارند که این سهم آورده نقش به سزایی در ایجاد کارآفرینی دارد سرمایه های کارمندان و اقوامشان به بخش تولید و ثروت خواهد رفت.
  3. اعتماد سیستم بانکی به یک کارمند به مراتب بیشتر از یک فرد بیکار است. سیستم بانکی حق دارد وام پرداخت ننماید چون بسیاری از مردم با بد حسابی هایشان بسیاری از مدیران بانکها را ناامید و بی انگیزه نموده اند.
  4. شهرتی که یک کارمند دارد به مراتب بالاتر از یک فرد ناشناس است. چون در کسب و کار شهرت می تواند نقش به سزایی در کارآفرینی داشته باشد.
  5. اعتمادی که یک سرمایه دار می تواند به یک کارمند داشته باشد به مراتب بالاتر از یک فرد ناشناس و بی کار است. امروز بسیاری از کسب و کارها با سرمایه های دیگران ولی به دست کار آفرین های امین در حال چرخش است. بنده در سال 1377 پولی نداشتم ولی یک فرد تهرانی مرا اعتبار می کرد و دانه مرغی و جوجه یک روزه به من می داد . به قول خودش اگر من کارمند نبودم یک جوجه هم به من نمی داد.

اگر امروز هم نگاهی به بعضی از شرکتهای خصوصی که کارآفرین های زیادی را انجام داده اند بیاندازید گواه بر این مدعا هست که کارمندان بازنشسته که یک روزی کارمند بودند در آن به خوبی مشاهده می شود. به عنوان مثال اگر شرکتی که توسط سپاه پاسداران اداره می شود از معتبرترین شرکت ها و پاکترین شرکت ها و پیمانکاران مجرب که افتخار بزرگی در عمران و آبادانی برای کشور به وجود آوردند نقش مدیران و کارمندان سپاه در آن نقش به سزایی داشته و اگر نگاهی به جهاد خود کفایی نیروهای مسلح که موفق ترین نهاد می باشند نقش کارمندان در آن به وفور دیده شده است. اگر نگاهی به شرکت های فولاد ایران داشته باشیم نقش کارمندان بازنشسته شرکت فولاد در آن به خوبی دیده می شود که یک روزی به عنوان مدیران و یا کارمندان شرکت فولاد بوده اند و اگر نگاهی به معادن بخش خصوصی که امروز کار آفرینی های بزرگی را انجام داده اند بیاندازیم خواهیم دید که نقش کارمندان بازنشسته در آنان به وفور پیدا می شود. حال که این کارمندان کارآفرین در سنین بالای 60 سالگی به چنین افتخاراتی دست زده اند و حماسه بزرگ خلق کرده اند اگر امکانی میسر بود که این افراد خلاق در سنین 30 تا 40 سالگی که سرشار از انرژی بوده اند به آنان بها داده شده بود و از طرف دولت حمایت شده بودند آیا انقلاب بزرگی رخ نمی داد ؟ در حال حاضر هم بسیاری از کارمندان دارای شغل دوم و کارآفرینان پنهان جامعه هستند و من با بسیاری از آنان در ارتباطم و وقتی که به آنها می گویم چرا کار دولتی را رها نمی کنید خیلی ها این جواب را می دهند که اگر کار دولتی را رها کنیم مردم و جامعه می گویند آیا این فرد در اداره چه خلافی کرده است؟ حال اگر بیاییم این کارمندان را با عزت و افتخار به محل کار آفرینی شان منتقل کنیم و آنان را الگوی خود قرار دهیم این دغدغه کارمندان کارآفرین برطرف می شود و دولت می تواند با ایجاد یک تسهیلات جدید همانگونه که برای جانبازان جنگ تحمیلی این تسهیلات را قائل شده که جانباز بعد از چندین سال دوری از کار مجددا می تواند راه بازگشتی را به آن اداره داشته باشد ایجاد نماییم. چون کار آفرین در مسیر کار آفرینی اش همیشه در حال ریسک های پر خطر است. این کار آفرین به اوج قله ثروت می رسد یا حتی راهی زندان می شود. این جانب زمانی که 57 هزار جوجه صادر می کردم 70 درصد برای رفتن به زندان نیز فکر می کردم. اگر این تسهیلات به کارمندان داده شود اگر خدای ناکرده در جنگ با کارآفرینی دچار یک ضربه شدید شدند جانباز راهی برای بازگشت آنان به کار اولیه خود را داشته باشند و قطعا این امتیاز اعتماد به نفس، جرات و شجاعت، خطرپذیری آنان را چندین برابر کرده و خلق حماسه اقتصادی به وجود خواهد آمد. یکی دیگر از دغدغه های کارمندان کارآفرین مشکل خانواده آن است که اکثر آنها با شوهران خود مخالفت کرده چون می ترسند شوهرشان کار دولتی را از دست بدهد و زندگی آنها دچار مشکل گردد. وقتی که در هلال احمر ریاست را رها کردم بیشترین مشکل و فشار روحی خانواده ام بود که با این کار من مخالفت می کردند. حال اگر این امتیاز داده شود دغدغه زن و فرزندان آنها نیز برطرف شده و حتی این زنان این کارمندان به کمک این فرد کار آفرین آمده و نه تنها مخالفت نکرده بلکه در زندگی به او آرامش و قدرت کارآفرینی او را مضاعف نموده و به جای مخالفت ها همکاری خانوادگی صورت گیرد و این جمله که دنبال هر مرد موفقی زن موفقی است محقق می گردد.

نکته دیگر اینکه چون انسانها متفاوتند بعضی از انسانها واقعا قادر به کارآفرینی و تامین مایحتاج خود نیستند بلکه باید یک مددکار و یا یک حامی پشتیبان دلسوز آنان را زیر نظر داشته باشد و از آنان مراقبت کند. همان بحث ارباب و رعیتی که اگر به شیوه اسلامی و اخلاقی به آن عمل شود بخصوص در کمیته امداد و بهزیستی می تواند نقش بسزایی در حماسه اقتصادی داشته باشد.

نکته دیگر اینکه چندین سال است که در دغدغه مقام معظم رهبری همین بحث های بالاست اما این در عمل و در جامعه کم رنگ است . آیا در 8 سال دفاع مقدس بیشترین دغدغه مردم و مسولین مساله جنگ نبود و بیشترین فکر و ذکر مردم به بنیاد شهید و سپاه پاسداران بود. سپاه پاسداران آموزش های نظامی را از مقطع راهنمایی گرفته تا دبیرستان و دانشگاه ها برگزار می نمود و امروز نیز سپاه پاسداران باید در کنار مراکز فنی و حرفه ای در همه عرصه ها ورود پیدا کند. چون سپاه پایگاه های مردمی و نیروی مجاهدی در دست دارد و جوانان را تشویق به مهارت آموزی و کارآفرینی نماید. اگر آن روز بیشترین دغدغه های ما و مسولین به خانواده شهدا بود امروز نیز دولت باید بیشترین دغدغه آن به کارآفرینان باشد. چون کارآفرینان در هر لحظه دچار آسیب می شوند که باید به گونه ای به فکر درمان و رفع مشکلات آنان باشیم. اگر آن روز فرمانده گردانی از جبهه بر می گشت در ستادهای نماز جمعه، مراسم عزاداری، مساجد و تکایا رشادتهای رزمندگان را بیان می نمود و امید را در افراد پشت جبهه ایجاد می نمود امروز نیز کارآفرینان باید همان نقش را داشته باشند و از کارآفرینان موفق و با تجربه خواست که بیایند در این مراسمات تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار دهند. این امکان بود و دعوت می شد که قبل از خطبه های نماز جمعه حماسه های رزمندگان را برای نمازگزاران تشریح نماید. آیا امروز نبایست ستادهای نماز جمعه ما فعال شوند و هر ستاد نماز جمعه ای از کارآفرینان موفق و با تجربه که می تواند تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار دهد و اعتماد به نفس را در درون آحاد مردم به وجود آورد و باعث انگیزه در درون مردم شود دعوت کنند؟ چون امروز کشور ما دارد به سوی تنبل پروری هدایت می شود. یکی دیگر از مشکلات کارمندان در محیط کار از کار خود لذت نمی برند. اگر در طول سال چند ساعت با استفاده از روان شناسان کار آفرین روحیه آنان را بازسازی کنیم قطعا راندمان کاری چندین برابر خواهد شد. وقتی که بنده دو سال متوالی کارآفرین نمونه کشور شدم خیلی قصه خوردم که چرا باید دوباره من انتخاب شوم و به همین دلیل استعفا دادم تا فرد دیگری انتخاب شود تا از او تجلیل شود . وقتی که در مراسمی در سال 91 در نهاد ریاست جمهوری از ما تجلیل کردند اعلام شده شما کارآفرینان رتبه اول کشوری باید مشاور وزیر یا استاندار و فرمانداران شهر خود باشید بهایی داده نشد. حتی در سال 92بنده در چندین دانشگاه استان اعلام آمادگی نمودم حاضرم دروس کارآفرینی را چون مدرک دانشگاه فوق لیسانس را داشتم تدریس کنم هیچ دانشگاهی بها نداد. چرا در آموزش و پرورش بازدید های دانش آموزی از کارخانجات و صنایع کمرنگ شده است؟ چرا در آموزش و پرورش انشاء دانش آموزان جدی گرفته نمی شود؟ چون انشاء خلاقیت نو آوری و حرف زدن را می آموزد. چون یکی از ابزارهای کارآفرینی حرف زدن است. چرا نبایستی در آموزش و پرورش و دانشگاه دروس حرفه و فن و کارآفرینی از کارآفرینان نمونه استانی و کشوری استفاده کرد؟ حتی در هفته مشاغل مدارس فقط یک مدرسه از ما دعوت کرد تا تجربیات خود را در اختیار دانش آموزان قرار دهیم. من عقیده دارم کارآفرینی باید از مهد کودکها، مدارس، دبیرستان ها و دانشگاه ها شروع شود. فقط استان اصفهان و یزد بودند که از ما دعوت کردند که تجربیان خود را در اختیار آنها بگذاریم. اگر یزدی ها و اصفهانی ها نبودند کشور در زمینه تولید دچار یک فاجعه می شد.

بنده به عنوان اینکه ذکات کارآفرینی ام را بپردازم و دین خود را به شهیدان ادا نمایم به عنوان یک ایده این مطالب را ارسال تا شاید راهگشای بعضی از مشکلات جامعه باشد. و اعلام آمادگی می نمایم حاضر در سراسر کشور چهارده راز موفقیت خودم را بدون هیچ گونه چشم داشتی به دانشجویان و همایش های کارآفرینی تقدیم نمایم. در پایان بر خود لازم می دانم از دولت جنابعالی که واقعا در مهار تورم و نهایت تلاش جهت تسکین دردهای بیماران در وزارت بهداشت و همچنین انتخاب آقای رزم حسینی به عنوان استاندار کرمان که الحق و الانصاف چونن خودش از جنس کارآفرینان و سرمایه داران است از ایشان از جان و دل حمایت می کنند تشکر نمایم. مطمئن باشید روزی خواهد رسید که شهیدان از ما خواهند پرسید که بعد از ما چه کردید.

و من الله التوفیق

موسی محمدی

 

آخرین به روز رسانی در دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۴
 
سخنرانی حاج موسی در برج میلاد تهران PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۴

http://hajmusa.ir/home/images/tasavir/1.jpg

http://hajmusa.ir/home/images/tasavir/0417.jpg

http://hajmusa.ir/home/images/tasavir/0369.jpg

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۷
 
حاج موسی در همایش مثبت انديشي وكارآفريني: چون پول نداشتم من را از اتوبوس پیاده کردند! PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۰

دومين همايش مثبت انديشي وكارآفريني با محوريت خانواده وزنان كارآفرين باحضور خانم دكتر لاله افتخاري نماينده مردم تهران درمجلس شوراي اسلامي وعضو كمسيون نخبگان وكارآفرينان مجلس وجمعي از نخبگان وكارآفرينان سراسر كشور در مركز همايش هاي برج ميلاد تهران توسط مجله خانواده مثبت برگزارگرديد.وي همچنين آمادگي مجلس شوراي اسلامي را براي اين امر اعلام نمودو اقدام مجله خاانواده مثبت به جمع آوري ومعرفي نخبگان وكارآفرينان رااقدامي بسيار ارزشمند دانست.در بخش اول اين همايش پس از سخنراني دكتررضازاده گلي وخانم دكترآشتياني ازاساتيد حوزه كارآفريني وخلاقيت ومثبت انديشي پيرامون مهارت هاي زندگي وخانواده ،ازخانم راضيه نصيري بانوي كارآفريني كه عليرغم مبارزه با بيماري صعب العلاج خود باروحيه اي عالي به تاسيس چندين شغل ومهارت از جمله نانوايي وتاكسيراني و.عكاسي وفيلمبرداري.مشغول مي باشد تجليل به عمل آمد.اين بانوي كارآفرين عليرغم درگير بودن شش سال با بيماري سخت ،خودرا سالم ترين فرد روي زمين باروحيه اي سرشار از انرژي مثبت ناميد. درادامه همايش خانم مريم اسلامي دكتراي ژنتيك ازدانشگاه هاروارد ومخترع دريچه قلب مصنوعي بااستفاده از تكنيك هاي ساخت بافت  براي بيماران قلبي به حضار معرفي گرديد.دكتر مريم اسلامي كه اختراعات او مورد توجه دانشگاه هاروارد آمريكا قرار گرفته ودر طول سال نيز تدريسي در اين دانشگاه نيز داردتمام موفقيت خودرامرهون تفكر مثبت درزندگي دانست. شيداتاجداري ديگر نخبه كارآفرين حاضر دراين همايش بود.وي با 23 سال سن عليرغم مشكلات زياد ودرگيري بافقر وتنگدستي موفق به ثبت هفت اختراع ازجمله. سبك ترين بتون متخلخل،سيستم جذب الكترومغناطيسي كربن برروي خودوهاي ديزلي وسيستم كنترل تخلفات رانندگي شده است. وي تشويق وحمايت مثبت عاطفي مادر وروحيه مثبت نگر خودراعامل موفقيت خوددانست.
دربخش ديگر همايش همچنين از آقاي موسي محمدي كارآفرين اهل زرند كرمان كه دراين استان اقرام به تاسيس مركز نگهداري 350 معلول جسمي وذهني وبكارگماردن آنان نموده است تقدير بعمل آمد.موسي محمدي كه مقدمات ازدواج 50 معلول رانيز دراين مركز فراهم نموده است گفت: من درروستايي زندگي ميكردم كه دو خانوار بيشتر نداشت ويكبار بخاطر نداشتن پول از اتوبوسي كه بسمت مشهد مي رفت مرا پياده كردند ولي به لطف خدا و همت والا و نهراسيدن از موانع ،اكنون خودم دو زائرسرا در قم براي معلولين داير كردم.

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۷
 
<< ابتدا < قبلی 1 2 3 4 5 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 5
آگهی